Potřebujete pomoct?

603 816 838 Ideálně v následujících hodinách: 10h-16h PO-PÁ

Korkové plovoucí podlahy

Korek je kůra korkového dubu, který roste převážně v západním středomoří. Po určité době se kmen stromu odborně oloupe, aniž by se poškodilo jádro kmene a nový korek roste dál. Tento proces se může několikrát opakovat, proto se jedná o velmi ekologický materiál, nenarušující nikterak životní prostředí.

Použití korkových podlah sice v posledních letech zaznamenalo určitý vzestup, ale nesprávná technika pokládky spolu s nevhodně zvolenou finální úpravou, jejímž výsledkem pak byly nevzhledné, na různých místech se odlupující plochy, které volbou nevhodného laku povrch korku technicky i esteticky znehodnotily, pravdě podobně zapříčinily její útlum.

S novými trendy v oblasti výroby lepidel a laků můžete pořídit velmi kvalitní korkovou podlahu s dlouhou životností. Dnes se tak stává znovu velmi žádanou a zdravotně nezávadnou podlahou. Podlaha z korku je vytvořena z nelepených dlaždic (většinou tl. 4mm nebo jako korková plovoucí podlaha.

Mnoho druhů designu v různých odstínech a barvách společně s různými druhy soklových lišt pásku umožní vytvoření atraktivní podlahy interiéru hlavně ve středně zátěžových prostorech a místnostech. Protože je přirozeně teplá, ideální pro dětské a obývací pokoje. Její estetiká zabezpečí při chůzi šetrnost ke klubům, je vhodná i pro podlahové vytápění. Korková podlaha spojuje a kombinuje zdravé a moderní bydlení přírodního stylu a díky svým jedinečným vlastnostem dokáže splnit vysoké nároky na vytvoření zajímavého a nadčasového interiéru.

 

Ukázky realizací

Publikováno: 5.1.2017
16 zobrazení