Potřebujete pomoct?

737 003 130 Ideálně v následujících hodinách: 10h-16h PO-PÁ

Renovace dřevěných teras

Hloubkové čištění terasy - strojem Bona Power Scrubbe .

Jak udržovat venkovní dřevěné terasy?

Pro co nejdelší využívání dřevěné venkovní terasy je Důležitá její pravidelná péče. Dřevěné venkovní terasy nejvíce ohrožují přírodní živly, jakými jsou déšť a sníh (způsob nadměrnou vlhkost), kroupy, mráz, sluneční záření, povětrnostní vlivy a v neposlední řadě jsou ohrožovány i mechanickými oděry.

Životnost venkovních dřevěných teras prodlužuje:

  • Pravidelné čištění
  • Čištění vhodnými čisticími prostředky a potřebami
  • Olejový nátěr

Jak často je nutné aplikovat olejový nátěr?

Olejový nátěr je doporučován aplikovat alespoň jednou ročně. Velmi důležité je výběr správného oleje, jelikož ke každému druhu terasového prkna je vhodný jiný speciální olej a odlišná je i délka nové aplikace. 

Jak poznáme, že je, jíž nutný nový olejový nátěr?

Nejjednodušší pomůckou je občas sledovat venkovní dřevěnou terasu při dešti. Pokud z terasy odskakují dešťové kapky, tak olejový nátěr není nutný. Ale pokud dešťové kapky neodskakují, tak se vsakují do terasových prken, a to je známka nedostatku olejového nátěru. Olejový nátěr nanášíme v tenké vrstvě ve směru vláken terasových prken. 

Co se stane, pokud naneseme příliš vysokou vrstvu olejové nátěru nebo ho nebudeme aplikovat vůbec?

Nanesením příliš vysoké vrstvy olejového nátěru se nám terasová prkna začnou brzy oprýskávat a neustálé opravy nás obírají o drahocenný čas, který bychom mohli strávit smysluplněji s rodinou, ale i o nemalé finanční výdaje za potřeby a prostředky k opravě, jež bychom mohli využít např. při zařizování domácnosti, cestování, financování zájmových činností apod.

Zanedbáváním péče o terasová prkna nenanášeným olejového nátěru dochází k jejich zašednutí, a tak ke snižování životnosti dřevěných teras.

Jak a čím nanášíme olejový nátěr?

Olejový nátěr nanášíme rovnoměrně a v tenké vrstvě ve směru vláken terasových prken kartáčem k natírání podlah.

Jak čistíme venkovní dřevěné terasy?

HLOBKOVÉ ČIŠTĚNÍ PODLAH - STROJEM BONA POWER SCRUBBER 

Jeda se o zcela nový systém, který "okamžitě" oživuje podlahy a navrací jim jejích původní vzhled. Stroj je velmi účinný díky kombinací s extrémně účinným díky kombinací s extrémně účinným čistícím přípravkem Bona Deep Clean Solution, čisticí prostředek rozpouští odolné nečistoty a skvrny a je bezpečný pro použití čištění venkovních dřevěných teras a dlažby. Čistící stroj má 2 rotační válcové kartáče. Čistí podlahu do hloubky, aniž by ji poškrábal. To je výhodou oproti konkurenčním strojům.

Nežádané zašednut terasových prken odstraníme odšeďovačem a následně nanesením ochranné olejové glazury požadovaného odstínu. 

Nikdy venkovní dřevěnou terasu nečistíme proudem vody za pomocí bodového paprsku nebo frézou na nečistoty. Tak do toho a půl je hotovo.

 

 

 

Ukázky realizací

Publikováno: 5.1.2017
367 zobrazení